Databáze nebezpečných výrobků

Eljet hoverboard

Hlášení RAPEX 7/2021

Bílý hoverboard o rozměrech 650x245x230 prodávaný s nabíječkou, vlastní krabicí v LPDE balení a návodem k obsluze. Výrobek váží 12 kg, má napětí 36 V a může dosáhnout maximální rychlosti 12 km/h. Výrobek se prodává také online.

Výrobek se prodává v kartonové krabici s obrázkem výrobku a v obalu k nošení. Balení obsahuje výplň z polystyrenu.

Typ výrobku STANDARD E1
Kategorie Sport, turistika a fitness - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem, zranění
Nebezpečí

Do nabíječky výrobku (nabíjecího konektoru) může proniknout voda a samotný výrobek (řídicí elektronika) není odolný vůči vlhkosti ani správně izolován proti pronikání vody. Mohlo by dojít k poškození elektrických součástí, které by vedlo k přehřátí a vznícení. Může také dojít ke zkratu a zpřístupnění živých částí a uživatel může utrpět úraz elektrickým proudem nebo může uživatel kvůli chybnému fungování spadnout a zranit se.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojních zařízeních a příslušných evropských norem EN 60335-1 a 2 a EN 60529.

Čárový kód 8594176634968
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 23.02.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit