Databáze nebezpečných výrobků

Housenka "Puffer caterpillar with light"

Hlášení RAPEX 38/2017

Housenka napájená bateriemi se světlem, vyrobená z elastického materiálu. Na hlavě hračky jsou velké oči a smyčka, která se může natáhnout. Tato hračka je k dispozici v různých barvách.

Typ výrobku TY3633
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Od hračky je možné oddělit malé části (oči a kulička se světlem) a elastická šňůra se během používání může značně protáhnout. V důsledku toho by děti mohly drobné části vložit do úst a udusit se, nebo by se kabel mohl omotat kolem krku dítěte, což by mohlo způsobit uškrcení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5033849027230
Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (distributor).

Povinná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 29.09.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit