Databáze nebezpečných výrobků

Hörby bruk Houpačka

Hlášení RAPEX 26/2010
Zelená a červená houpačka s kovovým rámem pro domácí použití se žlutým dvousedadlem a opěrkou na nohy, je zavěšená na ocelových trubkách.

Typ výrobku Art.no. 76022
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože síla nárazu je příliš vysoká. Pokud by pak sedadlo uhodilo dítě do hlavy, mohlo by způsobit otřes mozku a vážný úraz hlavy.
Navíc dítě může vylézt na houpačku a dát ruku nebo prst mezi příčník a ocelovou trubku, zatímco se houpačka pohybuje. To by mohlo vést ke skřípnutí, rozdrcení nebo v nejhorším případě amputaci prstu.
Již vzniklé úrazy Jeden případ byl zaznamenán.
Země původu Švédsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Švédsko, Další: Norsko, Finsko, Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů výrobcem.
Datum publikace 29.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit