Databáze nebezpečných výrobků

Gepetto Houpačka - houpačka kuřátko

Hlášení RAPEX 7/2010
Houpačka pro děti do 35 měsíců. Vyrobeno z organické, FSC certifikované břízy (dřeva) se žlutou hlavou a tělem vypadajícím jako kuře (nebo kachna). Hmotnosti hračky je přibližně 2,4 kg.

Typ výrobku Dřevěná dětská houpačka
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Houpačka představuje riziko poranění hlavy u dětí, protože rázová síla ze švihu je příliš vysoká (naměřené zrychlení je 288 g, zatímco požadavek EN 71-8 je, že by měla být nižší než 50 g).
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Dánsko, Další: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje dovozcem.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit