Databáze nebezpečných výrobků

NSH NORDIC houpačka "3 in 1 swing"

Hlášení RAPEX 29/2016

Houpačka 3 v 1 pro děti od 1,5 do 10 let. Houpačka má tři části (sedadlo, opěradlo a T-tyč). Bezpečnostní pás pro děti do 3 let. Lano je nastavitelné na obou stranách. Připevněné pod sedačkou.

Typ výrobku 805-463/T805-463
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Lano není správně připevněné a mohlo by se pod sedačkou pohnout v případě nevyváženého zatížení, např. když se dítě pohne dopředu a zatížení se změní. V takovém případě by se houpačka mohla překotit a hrozí zranění hlavy.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna nehoda.

Země původu Dánsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách.

Čárový kód 5705858041612
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů, dočasný zákaz dodávání, nabízení a vystavování zboží (dovozce).

Datum publikace 27.07.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit