Databáze nebezpečných výrobků

Sanle Toys - YZSLToys houpací kůň

Hlášení RAPEX 25/2013

Kůň, na kterém se lze houpat i vozit, protože jsou k základně připevněna skládací kolečka. Do hračky lze vložit tři baterie (vstup přes základnu). Při stlačení tlačítka na koňově levém uchu hraje melodie. Výrobek je vybaven dvoudílným postrojem, který lze snadno bez použití nářadí odejmout.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přihrádka na baterie je snadno přístupná a malé děti mohou baterie spolknout. Křídlové matky pro připevnění skládacích koleček lze navíc snadno oddělit a jedná se také o malé části. Hrozí i zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1 a EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz nabízení zboží a jakýchkoliv doprovodných činností. Svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 08.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit