Databáze nebezpečných výrobků

Petzl horolezecký úvazek "Aspir"

Hlášení RAPEX 17/2016

Svolání se týká nadbytečných úvazků, u kterých byl přeříznut popruh, aby nemohly být použity a byly určeny k likvidaci. Úvazky byly následně opraveny bez oprávnění výrobce nebo autorizovaného zástupce.

Typ výrobku C24
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Neautorizovaně opravené popruhy by mohly selhat a lezec by mohl spadnout z velké výšky, což by mohlo vést k vážnému zranění nebo smrti.

Země původu Francie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky a příslušné evropské normy EN  12277.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (prodejce).

Datum publikace 29.05.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit