Databáze nebezpečných výrobků

HO-HO, Da Ni Xuan Toys hudební nástroj - hračka "Electronic Music Snail Piano"

Hlášení RAPEX 4/2015

Hudební nástroj z tvrdého plastu ve tvaru šneka vysokého cca 25 cm. Nástroj má klávesnici s 8 klávesami pastelových barev se štítky s označením not a obrázky zvířat. Na hračce je také 7 barevných tlačítek ve tvaru hlav zvířat. Vzadu je vypínač a přihrádka na 3 AA baterie (nejsou součástí sady). Hračka vydává melodie nebo zvuky zvířat. Zabaleno v blistru uvnitř kartonové krabice s průhledným oknem.

Typ výrobku ASB882169, č. 233
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přihrádku na baterie lze snadno otevřít a děti by mohly baterie vložit do úst.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 6991208821693
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit