Databáze nebezpečných výrobků

Mattel, Fisher Price Herní sada - Little People - Play 'n Go Campsite

Hlášení RAPEX 31/2010
Plastový kufřík na oběd ve tvaru stanu, který obsahuje Sonya Lee figurku. (Kufřík také obsahuje figurku králíka, campingovou židli, táborák, kytaru a prut na opékání marshmallow.). Stažení z trhu se týká jen figurky Sonyi Lee, která se ohýbá v pase, má zelený svetr a fialový fotoaparát kolem krku.

Typ výrobku No. R6933 Postižená součást (Sonya Lee) - No. R6935
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení pro děti. Je možné, že figurka Sonya Lee se může zlomit v pase během hraní a uvolnit malé části (plastovou podložku), které by mohly být vloženy do úst.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček.
Čárový kód 0027084 84221 0
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Irsko, Norsko, Řecko, Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu a od spotřebitelů výrobcem.
Datum publikace 03.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit