Databáze nebezpečných výrobků

Harry Potter Zlatonka " Golden snitch heliball"

Hlášení RAPEX 8/2020

Létající Zlatonka (zlatá koule se šesti šedými, průhlednými křídly), s nabíjecím kabelem USB, dálkovým ovládáním a základnou. Výrobek byl také prodáván online, zejména prostřednictvím Amazonu.

Typ výrobku WW-1001
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Zásobník baterií na dálkovém ovladači lze snadno otevřít bez použití nástrojů, takže se baterie zpřístupní. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a mohlo by dojít k poškození gastrointestinálního traktu nebo k udušení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zamítnutí dovozu zboží na hranicích (dovozce).

Datum publikace 23.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit