Databáze nebezpečných výrobků

Fairfaery Halenka

Hlášení RAPEX 2/2011
Halenka z bavlny (35%) a polyesteru (65%) s vícebarevným vzorem (bílá, červená, šedá a černá). Část u krku je zdobena kovovými knoflíky.

Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko kvůli uvolňování niklu, což je kožní alergen. Hladina uvolňování niklu z kovových částí (knoflíky) je 0,99 až 2,04 µg/cm²/týden.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.
Země záchytu Ohlašující: Polsko, Další: Švédsko, Německo, Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily dovozci sjednat nápravu.
Datum publikace 12.01.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit