Databáze nebezpečných výrobků

Baby Mix Gymnastická hračka (zabawka gimnastyczna)

Hlášení RAPEX 44/2011

Plastová barevná hračka s 4 nohami a hrazdou. Oddělitelné části jsou připevněné k hrazdě: dvě závěsná chrastítka a figurka ovce, která vydává zvuk a světlo. Hračka má také dva plastové kroužky (s průměrem 83 mm) se závěsnými plochými prvky. Na nálepce a na obalu jsou varování a informace o výrobku v polštině, jméno a adresa distributora, značka CE, země původu, číslo výrobku, EAN a informace, že hračka vyžaduje předchozí instalaci.

Typ výrobku zboží č.: 50301
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože má výstupky, které nesplňují požadavky na tvar jistých hraček. Hrozí také poškození sluchu kvůli vysoké hlasitosti vydávaného zvuku (86,5 ± 0,6x dB).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5907704010593
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 10.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit