Databáze nebezpečných výrobků

GYMA airsoftová pistole

Hlášení RAPEX 42/2012

Plastová pružinou poháněná airsoftová pistole. Jedná se o pistoli na jeden výstřel, která používá energii pružiny na stlačení vzduchu a výstřel airsoftové pelety (průměr cca 6 mm). K dostání v několika metalických barvách.

Typ výrobku P.388
Kategorie Sport a turistika - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kinetická energie nábojů je příliš vysoká. Proto hrozí zranění, zvláště zranění citlivých oblastí jako je obličej a oči.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna nehoda.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: varování spotřebitelů.

Datum publikace 31.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit