Databáze nebezpečných výrobků

GUN SERIES

Zalisované balení obsahuje pušku, luk, imitaci kompasu, 3 ks střel s přísavkou do pušky, 3 ks šípů s přísavkou do luku, zásobník na šípy luku a terč. Na papírovém obalu výrobku se nachází označení GUN SERIES NO. 2015-B a označení CE. Na přilepeném štítku je uvedené artiklové číslo 37855 a EAN kód: 8686860037855.

Typ výrobku Art. NO: 37855
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poranění, zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce tahem se ze všech 3 střel a ze 2 šípů oddělily přísavky silou menší než 90 N, přičemž jejich rozměr je takový, že úplně projdou přes zkušební šablonu. Pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí, při používání této hračky hrozí riziko zablokování dýchacích cest.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR, byly uloženy závazné pokyny: nenabízet, neprodávat a nedistribuovat nebezpečné výrobky, zabezpečit stáhnutí nebezpečných výrobků z trhu, zabezpečit stáhnutí nebezpečných výrobků z trhu, zabezpečit informování spotřebitelů a odběratelů o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si tuto hračku zakoupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 03.10.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit