Databáze nebezpečných výrobků

Gelové korálky pro opravdové rostliny "Gel beads for real plants"

Hlášení RAPEX 7/2011

Zabaleny v průhledném plastovém sáčku obsahujícím 15g fialovočervených hygroskopických korálků připevněných k růžovému a bleděmodrému kartonu s obrázkem rostliny s otevřenými zelenými listy ve skleněné míse. Nahoře je nápis "Gel Perla per piante vere" (gelové korálky pro opravdové rostliny), v zelené barvě. Stejná slova se objevují na zadní straně obdélníkové karty. Návod k použití je také v zelené barvě. Na pravé straně je obrázek rostliny ve skleněné míse a slova "15 g of product".

Typ výrobku 22071
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zranění, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení a zranění, protože se korálky podobají ovoci (např. rybízu) a protože se při kontaktu s vodou rychle zvětšují. Pokud je dítě omylem spolkne, mohou zablokovat trávicí trakt, nebo, pokud se dostanou do dýchací trubice, mohou ztížit nebo zcela zabránit průchodu vzduchu, což může vést v potížím s dýcháním nebo k udušení.

Již vzniklé úrazy

Podobné hygroskopické korálky prodávané jako hračky byly zaměněny za bonbóny.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8031244044514
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 16.02.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit