Databáze nebezpečných výrobků

gel na vlasy

Hlášení RAPEX 36/2021

Gel na vlasy k použití na mokré i suché vlasy.

Zabaleno v průhledné plastové nádobce různých barev (modrá, bílá, žlutá, růžová a zelená) s bílým šroubovacím víčkem a objemem 150 ml.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Podle seznamu složek výrobek obsahuje konzervační látky methylchloroisothiazolinon a methylisothiazolinon (MCI a MI), které jsou ve výrobcích pro bezoplachové použití zakázány. Kožní kontakt s MCI a MI může u citlivých osob vyvolat alergickou dermatitidu. 

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o kosmetických výrobcích.

Čárový kód 5906608002000
Číslo šarže 12-2021
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 15.09.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit