Databáze nebezpečných výrobků

Renée Blanche gel k barvení vlasů "Refling"

Hlášení RAPEX 9/2014

Výrobek je obsažen v průhledné plastové lahvičce o velikosti: 16×8,5×4,5. Kategorie, jméno, značka a typ/model jsou natištěny na přední straně. Na zadní straně je popis efektivity výrobku a na stranách je složení a návod k použití.

Typ výrobku Ammonia-free 7N biondo [blond]
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH) včetně pyrenu (8,5µg/kg) a benzo(ghi)perylenu (2,4 µg/k). Výrobek může podráždit oči a kůži.

Země původu Itálie
Čárový kód 8006569001610
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit