Databáze nebezpečných výrobků

G.M. (General Motors) Reflexní bezpečnostní vesta

Hlášení RAPEX 30/2011

Vysoce viditelná žlutá bezpečnostní vesta pro řízení. Zabalena v průhledném plastovém sáčku s nálepkou, která nese značku.

Typ výrobku Ref. 1790414
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože retroreflexní a vysoce viditelná plocha není dostatečná. Jako výrobek třídy 1 není bezpečný pro určené použití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro osobní ochranné prostředky a příslušné evropské normy EN 471.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit