Databáze nebezpečných výrobků

Globo foukací fixy

Hlášení RAPEX 32/2019

Výrobek byl stažen z databáze hlášením RAPEX č. 50/2019 na základě rozhodnutí příslušného úřadu vzhledem k výsledkům nových testů.

Barevné foukací fixy.

Typ výrobku položka GB8004-8
Kategorie Děti - testy kočárků, dětského zboží a výživy pro děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje různé chemické látky jako kadmium (naměřená hodnota do 0,66 % hmotnostních) a olovo (naměřená hodnota do 1,32 mg/kg). Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle a může poškodit orgány a může způsobit rakovinu. Vystavení olovu může mít za následek těžkou a nevratnou neurotoxicitu, zejména u dětí. Pro tento účel nebyla stanovena bezpečná prahová hodnota expozice.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-3.

Čárový kód šarže 13399- 02701
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (výrobce).

Poznámka

Webová stránka svolávací akce: https://www.globo.it/

Datum publikace 12.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit