Databáze nebezpečných výrobků

FOREVER cestovní nabíječka "TRAVEL CHARGER Micro"

Hlášení RAPEX 1/2016

Cestovní nabíječka s mikro USB, 2 A, zabalená v krabičce.

Typ výrobku 2100 mA
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Chemické
Nebezpečí

Některé nepřístupné části (pájka na elektrické zástrčce, pájka na desce s plošnými spoji) obsahují olovo (naměřeno: až 84% hm.) a kadmium (naměřeno až 1,10% hm.).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek není v souladu se směrnicí Komise 2011/65/EU o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (Směrnice RoHS 2).

Čárový kód 5900495172815
Země záchytu Ohlašující: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 16.01.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit