Databáze nebezpečných výrobků

Flexa4Dreams závěs na hraní

Hlášení RAPEX 23/2013

Různé modely textilního závěsu, který se montuje na dětskou patrovou postel. V závěsu je okno s textilním křížem, který připomíná rám okna. Otvor okna se skládá ze čtyř otvorů, z nichž každý má velikost 102x102 mm. Okno je méně než 600 mm nad podlahou. Závěs není označen značkou CE, je zabalen v kartonové krabici.

Typ výrobku položka č. 83-20087, SP Play curtain 5 dílů, Blue-Green pocket+door+edge 190x90
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, protože dítě může snadno vložit do otvoru okna hlavu. Pokud dítě hlavou otočí, může se textil utáhnout kolem krku.

Již vzniklé úrazy

Byl zaznamenán jeden případ.

Země původu Čína
Čárový kód 5703546056528
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit