Databáze nebezpečných výrobků

Marvel - Spider man Fixy "The Spectacular Spider-man"

Hlášení RAPEX 3/2011
Sada 24 tenkých barevných fixů v obalu z PVC (přibližné rozměry: fix: 0,8 cm Ø x 14cm, obal: 25,5cm x 17cm x 1,1cm). Na každém fixu je obrázek Spidermana. Na obalu je také obrázek Spidermana, značka CE, piktogram omezení věku (nevhodné pro děti do tří let), bezpečnostní pokyny a informace o dovozci do Řecka, Bulharska a na Kypr.

Typ výrobku 37-50681
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí, protože je klasifikován jako Xn (škodlivý).
Země původu Čína
Rozpor s Podle normy EN 71-9 hračky nemají obsahovat přístupnou tekutinu klasifikovanou v souladu se směrnicí 1999/45/ES jako škodlivou (tekutiny v nebo na hračce, nebo přiložené k hračce, ke kterým se může dítě během normálního nebo předvídatelného použití dostat, např. inkoust v peru). Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5204549016446
Země záchytu Ohlašující: Řecko, Další: Norsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 19.01.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit