Databáze nebezpečných výrobků

Disney Princess Fixy "Roller Stamp Markers"

Hlášení RAPEX 11/2011
Sada šesti razítkových fixů pod plastovým obalem (přibližné rozměry - fix 2,1cm průměr x 11,5cm délka, obal: 25 cm x 19,6cm x 2,3cm). Každý fix má na sobě obrázek Disney princezen. Výrobek není padělek.

Typ výrobku 31-25685
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože vnější část fixu obsahuje 4,67% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Čárový kód 5204549007154
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily dovozci stáhnout zboží z trhu.
Datum publikace 16.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit