Databáze nebezpečných výrobků

FIX IT (ΦΤΙΑΞΕ ΤΟ) dekorativní proužky

Hlášení RAPEX 21/2013

36 ozdobných proužků typu scoubidou, barva zelená a žlutá, délka 95 cm a několik zelených a bílých korálku v malém průhledném sáčku. Části sady jsou určené k výrobě klíčenek. Zabaleno v průhledném sáčku s dvoubarevným žlutoranžovým kartonovým štítkem. Na přední straně štítku je jméno výrobku v řečtině. Na zadní straně je informace o použití, dovozci, modelu, číslo zboží, čárový kód, piktogram věkového omezení do 3 let a varování v angličtině.

Typ výrobku Model: 36PK, položka č.: FS20
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 12,8 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 5060053440685
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz nabízení zboží a jakýchkoliv doprovodných činností. Stažení zboží z trhu.

Datum publikace 13.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit