Databáze nebezpečných výrobků

mfa FFP2 NR D respirátor

Hlášení RAPEX 32/2021

Bílé masky pro filtraci jemného prachu s označením FFP2 a s natištěným označením CE, s velkým počtem nitek ve vláknech, upevněný proužek kolem hlavy. Výrobek se prodával také na internetu, zejména prostřednictvím společnosti Amazon, pod kódem ASIN B08P7XYD47.

Výrobek se prodává v bílých a modrých kartonových baleních obsahujících 20 masek; každá maska je jednotlivě zabalena v průhledném plastovém sáčku. Výrobek je označen FFP2 a značkou CE.

Typ výrobku C-267
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Záchyt částic/ filtr materiálu je nedostatečný (naměřené hodnoty: méně než 74 %). V důsledku toho výrobek nesplňuje požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví a ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí řádně chránit.

Země původu Turecko
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Čárový kód 7629999206564
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností.

Dobrovolná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností.

Datum publikace 17.08.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit