Databáze nebezpečných výrobků

Fengxin Craft Toys plastová panenka "Happy Every Day - Beautiful"

Hlášení RAPEX 27/2014

Panenka ve svatebních šatech. Zabalená individuálně v kartonových krabicích se značkou. Přední strana je průhledná. Na zadní straně je štítek s informacemi o dovozci a výrobci, značka CE, referenční číslo a varování před použitím dětmi mladšími 3 let.

Typ výrobku Ref. 613A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

 Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) v nadměrném množství (naměřeno 23,5 % hm.).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 28.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit