Databáze nebezpečných výrobků

Fashy Hračky do koupele - Fashy Badetier Seal a Fashy Badetier Turtle

Hlášení RAPEX 5/2010
Dvě hračky do koupele – jedna ve tvaru oranžového tuleně se žlutým míčem a druhá ve tvaru zelené želvy s červenými puntíky na krunýři.

Typ výrobku Fashy Badetier model 8218
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí: - Fashy Badetier Seedog (tuleň) obsahuje 38,3% hmotnosti di-2-etylhexyl ftalátu (DEHP) ve ventilku a 40,5% hmotnosti di-2-etylhexyl ftalátu (DEHP) a 1,4% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP) v plastu hračky, - Fashy Badetier Schildkrote (želva) obsahuje 33,9% hmotnosti di-2-etylhexyl ftalátu (DEHP) ve ventilku a 41,1% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP) v plastu hračky.
Země původu Německo
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 02.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit