Databáze nebezpečných výrobků

Fantasy Pony Sweet´n Fun

Různě barevný (např. fialový, růžový, zelený či žlutý) poník s barevnou hřívou (např. růžovou či fialovou) a s kytičkami na bocích (např. růžovými, žlutými či červenými). Výrobek může být také v podobě jednorožce. Součástí výrobku jsou samostatně balené cukrovinky, samolepky a růžový kartáč. Výrobek je balen v průhledné plastové skládačce, uvnitř je papírová etiketa. Na přední straně papírové etikety je uveden anglický název výrobku (FANTASY PONY Sweet´n Fun) a obrázek zámku a poníků.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu(DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hřemohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

Země původu Čína
Rozpor s

Uvedený výrobek obsahuje DEHP v množství 5,51 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Čárový kód 8590311100718
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 22.06.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit