Databáze nebezpečných výrobků

FANGDA sedačka na koupání "Sea 700"

Hlášení RAPEX 43/2013

Nafukovací sedačka ve tvaru auta s volantem zabalená v plastovém sáčku s vloženým kartonem s nápisem: "Steer Device Yacht Fangda" a různými texty v jiných jazycích.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Protože na výrobku není žádný návod, varování, rady nebo doporučení pro použití, může to vést k nesprávnému použití ve vodě, což by mohlo vést k utonutí. Utonutí hrozí také proto, že výrobek vyvolává dojem, že se jedná o hračku.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 13138.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 08.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit