Databáze nebezpečných výrobků

Fengshangmei Falešné nehty s lepidlem Nail Art - New nail

Hlášení RAPEX 14/2011

1) Plastové falešné nehty určené k připevnění lepidlem. Sada je zabalená v celofánu a skládá se z nehtů a malé tuby (dlouhé 5 cm) lepidla Feng Shang (objem není specifikován). Sada je připevněná ke kartonovému podkladu. 2) Plastové falešné nehty určené k připevnění lepidlem. Sada je zabalená v kartonové krabici a skládá se z nehtů a malé tuby (dlouhé 5 cm) lepidla Feng Shang (objem není specifikován).

Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují dibutyl ftalát (DBP), který je v kosmetickým výrobcích zakázaný.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Čárový kód 6111120819343
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 06.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit