Databáze nebezpečných výrobků

Faktum dětská jídelní židle

Hlášení RAPEX 42/2019

Sada skládající se z dřevěného stolku a dřevěné vysoké židle s pultíkem, s barevným pěnou polstrovaným sedákem a opěradlem. Sada se prodává zabalená v plastovém pytli.

Typ výrobku Botond Natural
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Vysoká židle není dostatečně stabilní a může se snadno převrátit dozadu a do strany a způsobit tak dětem zranění. Kromě toho může dítě vyklouznout ze sedadla a uvíznout hlavou mezi sedačkou a loketní opěrkou, což vede k uškrcení.

Země původu Maďarsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988.

Čárový kód 5999091704520
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů; stažení výrobku z trhu (výrobce).

Datum publikace 20.10.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit