Databáze nebezpečných výrobků

Euro-one W.I.S. sada s pistolí "Police military action play set"

Hlášení RAPEX 39/2013

Sada obsahuje 1 černou pistoli, 2 náboje s přísavkami, hodinky a policejní odznak. Obal: plast s kartonem s nápisy: “Direct action”, “The super police set” a “Best style”.

Typ výrobku Model: G26069
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože plastové náboje obsahují 2,2 % hm. di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) a 6,7 % hm. dibutylftalátu (DBP).

Navíc hrozí udušení, protože přísavky lze snadno oddělit silou menší, než požaduje norma.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože plastové náboje obsahují 2,2 % hm. di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) a 6,7 % hm. dibutylftalátu (DBP).

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 6700260693212
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 13.10.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit