Databáze nebezpečných výrobků

Eternal Ink tetovací inkoust "Lining Black"

Hlášení RAPEX 43/2013

Černý tetovací inkoust v lahvičce o objemu 30 ml.

Typ výrobku série E01, sada 321, datum spotřeby 11/2015
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH), z nichž 4,4 mg/kg naftalenu.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" nesmí tyto výrobky obsahovat více než 0,5 ppm PAH.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 08.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • krejčí jindřich 3.1.2014 17:25

    zdravim. už podle vzhledu lahvičky s tetovácím pigmentem se jedná o čínskou kopii originálního pigmentu virobeného v číně d test by se mel zameřit na internetové shopy které jsem neschválené pigmenty bez atestu a jaké koliv kontroli čoi beztrestně dováží napřiklad .tattoo store česká lípa. vědomě my pan majitel psal že vše jsou kopie jak tetovácí strojky světoznámích značek tak i pigmenty na tetování tím poškozuje dobrou pověst značek jak tetovácích pigmentu tak strojku.tyto vírobky jsou ve velkém dováženy lodní dopravou z činy v kontejnerech. takže si míslím že tyto firmy poškozují originalní vírobce pigmentu jejich pověst i jejich obchodní zajmy. a vedomě je poškozuji a hazarduji s lidským zdravím.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit