Databáze nebezpečných výrobků

Esco Technology Tekutina pro elektronické cigarety 1. Turkish Tobacco Med 2. Strawberry Low

Hlášení RAPEX 1/2012

Dvě plastové lahvičky s kapátky s plastovými víčky se závity a štítky s textem. Na štítku vzorku "Strawbery Low" je ovoce. Hnědá tekutina. Obsah: 10 ml.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Kvůli prezentaci výrobku (tzn. štítku s ovocem) je lahvička "Strawbery Low" považována za výrobek, který by mohl být považován za potravinu a poškodit zraví spotřebitelů. Také nelze jistě říct, že výrobek nepožijí děti. Výrobek "Strawberry Low" obsah nikotinu 9,3 mg/g. Ve výrobku "Turkish Tobacco Med" je obsah nikotinu 4,8 mg/g.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle vyjádření č. 013/2008 z 5. ledna 2008, Spolkový úřad pro hodnocení rizik (BfR) rozhodl, že požití jen cca 5 mg nikontinu na kilogram tělesné váhy může způsobit smrt. Podle § 5(2)(2) LFGB, je zakázáno vyrábět a umisťovat na trh výrobky, které by mohly být mylně považovány za potravu.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 14.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit