Databáze nebezpečných výrobků

ERFREŞ Naftalín - Desadorisant

Hlášení RAPEX 6/2010

Naftalín připomínající bonbóny – oválné bílé, v nylonovém obalu v kartonové krabici s následujícími nápisy: "ERFREŞ, Desodorisant, ÇOK AMAÇLI KORUYUCU TABLET, 100 gr."

Typ výrobku E-0015, РТ 0100
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, chemické, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože si ho mohou děti splést s potravou a spolknout, a chemické nebezpečí, protože spolknutí a kožní kontakt s naftalínem mohou vést s popálení, otravě a zarudnutí a popálení očí.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8697566641062
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit