Databáze nebezpečných výrobků

Rectorseal epoxidový tmel "EP-200 Epoxy Putty"

Hlášení RAPEX 37/2020

2 unce epoxidového tmelu, směs vytvrzující při pokojové teplotě používaná jako vyplňující lepidlo. Epoxidový tmel používají hlavně profesionálové pracující jako instalatéři a mechanici a spotřebitelé při opravách domů nebo vozidel.

Výrobek je prodávaný v červené a bílé tubě.

Typ výrobku 97600
Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Podle informací dostupných v bezpečnostním listu obsahuje výrobek 1-chloro-4-triflurometyl bisfenol A - epoxidovou pryskyřici, která je senzibilizátor a může způsobit podráždění kůže a očí, a křemen, který je karcinogenní. Chybí požadované piktogramy a varování před nebezpečím. 
 

Země původu Spojené státy americké
Padělek NE
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o klasifikaci, označování a balení látek a směsí (CLP).

Čárový kód 21449976008
Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 14.09.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit