Databáze nebezpečných výrobků

Elfe Prodlužovací kabel - Three Gang Socket Earthed With Switch

Hlášení RAPEX 41/2010
Prodlužovací kabel s třemi zásuvkami, bílý s vypínačem. Informace na obalu částečně v turečtině, angličtině a ruštině. Horní a spodní díl jsou spojené sedmi křížovými šrouby. Přívodní kabel je dlouhý 2,9 m a je zakončen lisovanou uzemněnou zástrčkou.

Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože obsah průřezu vodičů přívodního kabelu je příliš malý, vodiče jsou připájené ke kontaktní ploše, kontaktní plocha je příliš slabá a už zdeformovaná, není žádný kontakt mezi vodičem uzemnění na zásuvce a vodičem uzemnění na zástrčce.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající národní normy.
Čárový kód 8697416307575
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit