Databáze nebezpečných výrobků

LING BO Elektronický zapalovač

Hlášení RAPEX 25/2010
Elektronický zapalovač (přibližné rozměry: 8 x 2,5 x 1,1 cm) v oranžové, červené, zelené, modré nebo hnědé barvě. Zapalovače jsou balené v oranžové kartonové krabici (50 kusů) s nápisy v čínštině (přibližné rozměry: 13,7 x 13 x 8,4 cm).

Typ výrobku 50EA
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko popálenin a požáru, protože neobsahuje dětskou pojistku.
Země původu Čína
Rozpor s Podle rozhodnutí Komise 2006/502/EC členské státy zajistí, aby byly dodávány na trh pouze zapalovače, které jsou odolné proti dětem.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 22.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit