Databáze nebezpečných výrobků

Atomic Elektronický zapalovač - Electronic beauty

Hlášení RAPEX 13/2010
Plnitelný tenký plynový piezo zapalovač, černé a červené barvy (přibližné rozměry: 8 x 2,5 x 1 cm). Zapalovače jsou vybaveny pojistkou proti manipulaci dětmi (CR mechanismem) a jsou baleny v černo-oranžové papírové krabičce (50 kusů), s bezpečnostními pokyny a s upozorněním v 12 jazycích (přibližné rozměry: 13 x 12 x 8,7 cm).

Typ výrobku Electronic Beauty, ID produktu: 3628401, 5-ti místný kód na spodku zapalovače: 39007; GK 51182.
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Vznícení, popálení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko požáru a popálení, protože výrobek se může snadno rozbít, protože není dostatečně odolný proti pádu a palivo může unikat. 
Země původu Čína
Rozpor s Produkt není v souladu s příslušnou evropskou normou EN ISO 9994.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 30.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit