Databáze nebezpečných výrobků

Tosense elektronický box

Hlášení RAPEX 22/2019

Kovový box obsahující obvody, motory a transformátor. Dodáváno s napájecím kabelem a svařovací pistolí s kabelem. Baleno v kartonové krabici. Produkt byl prodáván online, zejména prostřednictvím služeb eBay a Amazon.

Typ výrobku CUT50 a ZXZ-200
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Popálení, pořezání, poškození zraku, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Napájecí kabel je nevhodný a může se snadno poškodit přehřátím nebo jiskrami, což umožňuje přístup k živým částem. Uživatel může utrpět úraz elektrickým proudem. Svařovací pistole se ovládá nevhodnou jednočinnou pákou, mohlo by tedy dojít k náhodnému spuštění výrobku. Náhodná obsluha, pokud není používáno ochranné vybavení, vystavuje uživatele záření UV a jiskrám horkého kovu, které mohou způsobit poranění očí, popáleniny nebo hrozí pořezání. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojních zařízeních a Směrnice o nízkém napětí a příslušných evropských norem EN ISO 12100 a EN 60974.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: výrobek byl odstraněn z nabídky služeb eBay a Amazon.

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 02.06.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit