Databáze nebezpečných výrobků

VIP Elektronické zapalovače

Hlášení RAPEX 24/2010
Elektronický zapalovač (přibližné rozměry: 16,5 x 4,5 x 1,8 cm). Zapalovače jsou průhledné, naplněné obarvenou kapalinou (modrá, oranžová, atd.) a opatřené bílým štítkem s bezpečnostními pokyny v angličtině nebo s piktogramy. Zapalovače jsou balené v bílé kartonové krabici (10 kusů), bez jakýchkoli bezpečnostních pokynů, upozornění nebo jakýchkoliv jiných informací (přibližné rozměry: 16,7 x 10 x 9 cm).

Typ výrobku Machine Wang
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko popálenin a požáru, protože nesplňuje nezbytné požadavky, týkající se zhasnutí plamene. Navíc není dostatečně odolný proti zvýšené teplotě.
Země původu Čína
Rozpor s Produkt není v souladu s příslušnou evropskou normou EN 9994.
Čárový kód 6 943082 910055
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 15.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit