Databáze nebezpečných výrobků

Volvo Penta elektronická řidicí jednotka pro plavidla (EVC)

Hlášení RAPEX 14/2014

Námořní řídicí systém k pohonu a řízení kormidelních jednotek.

Typ výrobku Námořní motory D6, D11 a D13 s EVC-D, EVC-D2, EVC-E nebo EVC-E2 s IPS 1, IPS 2, IPS 3 se síťovým systémem 24 V s více než jednou kormidelní stanicí, samostatná HCU obsažena.
Kategorie Sport a turistika - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Chyba kvality v elektronické řídicí jednotce pro plavidla (EVC) by za určitých okolností mohla způsobit nečekanou ztrátu pohonu.

Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky Směrnice o rekreačních plavidlech.

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 21.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit