Databáze nebezpečných výrobků

PowerPlus Enterprises elektrický zdroj "PDA Power USB 3 Sockets"

Hlášení RAPEX 45/2012

Zdroj elektrické energie pro použití v automobilu s USB připojením a trojitou zásuvkou. Zabaleno pod plastovým krytem s kartonem s označením na přední straně a specifikacemi na zadní straně. Vstup 12 – 16 V DC. USB výstup 5 V DC.

Typ výrobku Ref č.:7173
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru a zranění, protože se může přehřát a vydávat kouř, což by v případě použití za jízdy mohlo způsobit nehodu.

Již vzniklé úrazy

Byl zaznamenán jeden případ.

Země původu Čína
Čárový kód 5055203803625
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 18.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit