Databáze nebezpečných výrobků

Matel Elektrický vypínač

Hlášení RAPEX 45/2010

Vypínače z bílého a černého plastu. Výrobky jsou zabalené v průhledném plastu s nálepkou s názvem značky a čárovým kódem.

Typ výrobku 22339 a 21191
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože nemá žádný mechanismus držící kabel, který je vyžadován pro oddělitelné vypínače s jedním pólem k použití na flexibilních kabelech, výrobku chybí ukotvení, které by zabránilo mechanickému poškození vodičů např. kroucením, když jsou připojené ke koncovkám. Šrouby, které drží plastový kryt nejsou uchycené.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 61058.

Čárový kód 8436003123392
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 09.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Blanka Vávrová 31.3.2012 21:22

  Elektrický vypínač (Matel) Hlášení RAPEX 45/2010
  Vypínače z bílého a černého plastu. Výrobky jsou zabalené v průhledném plastu s nálepkou s názvem značky a čárovým kódem.
  Obrázek podle mne zobrazuje nějaký textil - košili či pod. Prosím o kontrolu zobrazení výrobků - občas obrázky neodpovídají zboží.

  reagovat

  R R
  • dTest 1.4.2012 10:56

   Děkujeme za upozornění. Správné fotografie už jsou na místě.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit