Databáze nebezpečných výrobků

Arinsal elektrický vařič "Placas Electricas"

Hlášení RAPEX 42/2013

Elektrický vařič s jednou ploténkou zabalený v kartonové krabici. Technické specifikace: 220 -240V -50/60Hz, 1000W.

Typ výrobku JB-3218
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože izolace a průřez kabelu nejsou dostatečné. Nedostatečná je i odolnost vůči teplu. Protože kabel není dostatečně ukotven, může se dotknout horkých částí a na povrch se mohou dostat části pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Čárový kód 8433392061533
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • František 24.2.2014 10:25

    Nevím, kdo dělal překlad textu do češtiny, ale do kvalifikovanosti má hodně daleko.
    Formulace "na povrch se mohou dostat části pod napětím" je totiž neskutečný blábol. - Vodivé (kovové) části výrobku této kategorie (el. vařič) totiž na povrchu výrobku jsou vždy a není možno je schovat pod nějakou izolaci. Logicky pak v případě poruchy se může na takových vodivých částech objevit nebezpečné dotykové napětí. V žádném případě se ovšem na povrch nemohou dostat části pod napětím, neboť tyto části na povrchu výrobku prostě jsou a někdy na nich může být i nebezpečné dotykové napětí.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit