Databáze nebezpečných výrobků

Bravo Nippon elektrický sporák "Cocina Eléctrica"

Hlášení RAPEX 16/2015

Bílý elektrický vařič s jednou plotnou, 220 V a 1 000 W. Ovladač teploty, kabel a zástrčka jsou černé. Zabalen v bílé kartonové krabici s obrázkem vařiče vpředu a popisem výrobku na straně krabice spolu se symboly a značkou CE.

Typ výrobku BN3665/759 ABR 14
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Na povrchu výrobku je překročena maximální povolená teplota, což může způsobit popálení. Koncovka zemnění není chráněna před náhodným uvolněním a izolace kabelu není dostatečná, takže hrozí úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Čárový kód 8435411536657
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 29.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit