Databáze nebezpečných výrobků

VISION elektrický nůž "Electric Knife"

Hlášení RAPEX 50/2013

Elektrický nůž s bílým krytem a vyměnitelnými čepelemi. Výrobek je vybaven zástrčkou typu používaného ve Velké Británii, a proto je připojen i adaptér zástrčky. Značení na adaptéru: CE, 10/16A 250V~. Obal: průhledný plastový sáček.

Typ výrobku Model: EL09, série SC104426
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Adaptér zástrčky umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný. Při zapojení zástrčky maďarského typu do zásuvkové části adaptéru je přerušen zemnicí ochranný obvod.

Země původu Čína
Čárový kód 5 051898 825355
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 01.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit