Databáze nebezpečných výrobků

HOMETECH elektrický kávovar "Electrical Brewing Pot"

Hlášení RAPEX 20/2014

Výrobek má dvě části: bílou plastovou konvici na kávu bez víka a s držadlem po straně a bílou plastovou základnu s přívodním kabelem na straně. Prodává se v barevném kartonovém obalu.

Typ výrobku NE-201
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Při normálním použití může selhat teplotní pojistka a v základně se může vytvořit nadměrné teplo. To může vést k požáru a zpřístupnění částí pod napětím. Na konvici chybí označení maximálního naplnění, takže může být přeplněna a hrozí vykypění a vylití horkého obsahu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Čárový kód 5605645287974
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 07.06.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit