Databáze nebezpečných výrobků

HomeTech elektrický kávovar "Electrical Brewing Pot"

Hlášení RAPEX 17/2014

Výrobek se skládá ze dvou částí. První část je kovový konvice bez krytu s držadlem na straně. Druhá část je kovová základna se síťovým kabelem na straně. Prodává se v barevném kartonovém obalu.

Typ výrobku NE-200
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Při abnormálním provozu nemusí tepelná pojistka fungovat včas, což umožní vznik nadměrného horka v plastové základně. To může vést k požáru a k zpřístupnění vodičů pod napětím. V případě, že se konvice používá delší dobu, může při zvednutí ze základny tekutina vykypět a uživateli hrozí opaření.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Čárový kód 5605645287714
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.05.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit