Databáze nebezpečných výrobků

Matel Elektrická zásuvka

Hlášení RAPEX 45/2010

Zásuvky z bílého a černého plastu. Výrobky jsou zabalené v průhledném plastu s nálepkou s názvem značky a čárovým kódem.

Typ výrobku 22388 a 22389
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože je možné vložit do zásuvky zástrčku s vyššími hodnotami a protože otvory zásuvky nejsou dostatečně elastické, aby zajistily správný kontaktový tlak na kolíky jakékoliv vložené zástrčky.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající národní normy UNE 20315.

Čárový kód 8436003123880
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 09.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit